Podlahové osvětlení dobývá trendy mezi svítidly

Vypadá skromně, ale plní významnou roli. Míjí minimum energie, ale disponuje dost slušným výkonem. Dosud nezaznamenalo velký boom, ale v budoucnu bude běžnou součástí domovů. Řeč je o podlahovém osvětlení, které dobývá aktuální trendy mezi svítidly.

Není žádnou novinkou ai když dosud nezaznamenalo větší expanzi, designéři v něm vidí obrovského pomocníka, který v interiérovém designu zamíchá kartami. Podlahové LED osvětlení má totiž potenciál zužitkovatelný v každé domácnosti. Zároveň nabízí několik výhod, které lákají k jeho instalaci stále více majitelů bytů, domů i kanceláří.

Bezpečné a diskrétní pokojové světlo
Žádné kabely na zemi, žádný zabraný prostor, žádné překážky při chůzi. Podlahová světla jsou díky instalaci přímo do podlahy, na okraje stěn nebo na podstavce nábytku bezpečná a maximálně šetrná vůči prostoru v pokoji.

Minimální spotřeba, vysoký výkon
V případě výběru LED osvětlení tohoto typu nebude ušetřen jen prostor. Jednou z hlavních výhod podlahových svítidel je úsporný provoz. Již na začátku jsme zmínili, že té jsou schopny navzdory vyššímu výkonu zajišťujícímu slušný světelný rozptyl.

Široká nabídka bodových svítidel
Výrobci přizpůsobují podlahové osvětlení nárokům zákazníků, a to výrobou svítidel v různých tvarech. Oblíbené jsou čtvercové a kulaté bodové modely, ale klienti nepohrdnou ani méně tradičními tvary navrženými na míru.

Více režimů a tónů osvětlení
Se širokou nabídkou na trhu souvisí také pestrý výběr modelů schopných disponovat více režimy osvětlení. Ty nejlepší produkty jsou schopny změny barev as tím spojené tvorby tvz. náladového, resp. atmosférického světla.

Vhodné do interiérů i na zahradu
Původním účelem podlahového osvětlení bylo uvést do prodeje nenáročná externí světla, která by nezavazovala při pohybu po dvoře. Později se tento užitečný doplněk přenesl i do interiérů. Externí modely jsou však zatím o něco oblíbenější, pod což se podepisuje možnost fungování na solární pohon.

Nikdy nebudou hlavním zdrojem osvětlení, ale jako doplněk mohou v domácnostech hrát klíčovou roli. Na svůj čas si však tato svítidla musí počkat. Aktuálně je totiž o ně slabší zájem, než si zaslouží. Přesto jsou prodejci optimističtí a věří, že narůstající poptávka po takovém efektivním doplňku je předzvěstí slibné budoucnosti.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora