Jaké podlahy se nejvíce hodí do ložnice

Podlahám patří v interiérech významné místo. Jejich funkce není jen estetická. Vhodný typ krytiny plní i praktický úkol, v jehož rámci se stará o pohodlí, tepelný komfort a tlumení zvuku při chůzi. Obzvlášť to platí u podlahy, kterou si vybíráme do ložnice.

Ložnice je naší soukromou zónou, naší oázou klidu. Její vzhled a zařízení má přinášet maximální pohodlí a působit útulným dojmem. Tomu je zapotřebí přizpůsobit i podlahovou krytinu, která bude jedním z hlavních prvků pokoje. Při výběru tak sázejme na typ podlahy, který osvěží vzhled ložnice a zároveň přispěje ke zvýšení komfortu.

Laminátová
Levná krytina se skvělou schopností imitace dražších materiálů, kterou si šikovnější kutilové dokáží položit sami, je jednou z nejběžnějších podlah nejen v našich ložnicích, ale v celých interiérech. I když slabší odolnost vůči mechanickým poškozením je minusem, majitele potěší, že při jejich výměně není třeba nic bourat ani rozbíjet.

Dřevěná
Cena dřevěných podlah není nejnižší, ale vzhledem k jejich kvalitě a vysoké odolnosti se do nich vyplatí investovat. Pozitivem je uklidňující dojem, který vyvolávají hlavně podlahy se světlými odstíny, nemluvě o přítomnosti přírodního materiálu, který obyvatelům ložnice neškodí. Problémem však může být ne zcela příjemný pocit při chůzi.

Vinylová
Málokteré podlahy jsou tak kritizované jako ty vinylové, což platí obzvláště při jejich výběru do ložnice. Důvodem jsou rizika spojená s vylučováním škodlivin do prostoru, které již potrápily nejednoho majitele. Výrobci si ale dávají pozor, aby se vyhnuli přidávání kontroverzních příměsí do povrchu krytin a mohli tak majitelům umožnit mít v ložnici neškodnou podlahu.

Kožená
Fajnšmekři, kteří si potrpí na luxus a originalitu, rádi experimentují s koženými materiály. Mezi nimi nechybí ani podlahy, ať už z pravé, nebo jen umělé kůže. Ty první jsou zárukou komfortu a hebkých kroků, které vůbec neslyšet. Pokud se ale chceme vyhnout kůži, která by se rychle zničila a v zimě příliš chladila, potřebujeme vsadit na ty nejdražší kousky.

Korková
Podlahy z korku jdou v experimentování s originálními prvky ještě dále než ty z kůže. U nich však poptávka narůstá spíše kvůli designu, protože po kvalitativní stránce citelně zaostávají. Pohodlí při chůzi a velmi dobrou schopnost tlumit zvuk kroků jim ale upřít nemůžeme.

Na trhu jsou i jiné typy podlah, které se dostávají do našich ložnic. Ve srovnání s uvedenými 5 typy ale táhnou za kratší konec, za což může buď vyšší cena, nebo podstatně horší kvalita. Nezapomínejme však ani na koberce, které jsou pro tyto typy podlah rovnocennou konkurencí a majitelů, kteří je upřednostní, je stále dost.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora