Chcete oživit byt nebo pracovnu? Zkuste graffiti.

Fantazii se meze nekladou. Nebo kdo překonává hranice, ten může být originál. Platí to io majitelích bytů a domů, jejichž interiéry zdobí milované i nenáviděné graffiti.

Graffiti jsou známé z venkovních ploch, hlavně z vlaků, podchodů nebo stěn na veřejných prostranstvích. V interiérech se vyskytují spíše sporadicky, alespoň v našich končinách určitě. O to více vzbuzují pozornost a často i zájem o jejich vyzkoušení v praxi „na vlastní kůži“. Nemluvě o tom, že jejich přítomnost v domácnostech nenese rizika spojená s tímto druhem umění.

Oživí prostor, rozproudí atmosféru
Graffiti, to nejsou jen čmáranice po stěnách bez nějakého hlubšího významu. Nejpovedenější malby v sobě ukrývají unikátní kus umění, který buď nese důležitý odkaz, nebo se stará o vítané oživení monotónně působících stěn. Právě za tímto účelem se v nejrozmanitějších podobách dostávají do interiérů, kde dokážou rozproudit atmosféru a tím pozitivně zapůsobit na život obyvatel.

Svoboda, tvořivost, originalita
Na graffiti je nejlepší, že atmosféru dokáží oživit několika způsoby. Celá jejich podstata totiž spočívá v naprosté svobodě uměleckého vyjádření a co nejoriginálnějšího provedení daných maleb. Právě takto lze na rozdíl od tapet, štuků nebo jiných kreativních stěn dosáhnout exkluzivní design, jaký jen těžko hledat v jiných domácnostech.

V bytech, domech, kancelářích
Nejsou to jen domácnosti, kde se graffiti jako výrazný dekorační prvek postupně udomácňují. Díky zmiňované schopnosti oživit prostor a rozproudit v něm atmosféru mohou blahodárně sloužit také v kancelářích. Správná kombinace barev dokáže dodat prostoru vibrace schopné podporovat pracovní výkon, obzvláště ve spojitosti s vybranými motivačními slogany.

Ruční práce nebo maketa
Kousek tohoto umění dostanete do bytu, domu nebo kanceláře i bez talentu k malování. S trochou dovednosti to zvládnete i pomocí maket s libovolnými motivy, což umožňuje mít na zdi obrázky z oblíbených filmů, portréty známých osobností nebo cokoli jiného, co si tam přejete.

Graffiti bez porušení zákona
To, že mít doma stěny zdobené graffity se obejde bez rizik, která s tímto druhem umění souvisí, jsme nastínili už v úvodu. Výhodou je, že malováním na zeď u vás doma neporušujete žádný zákon. Graffity totiž neničíte cizí majetek ak jejich tvorbě nepotřebujete ani žádné povolení.

Dostat se k pěkným a kvalitně aplikovaným malbám, které zkrášlí naše stěny, není žádný problém. Firmy či soukromí writteři, kteří se tvorbou graffiti v interiérech živí, se na takový typ designu specializují iu nás. Většina z nich se kromě tvorby postará také o úklid po práci, takže očekávejte profi práci s požadovaným výsledkem a maximálním komfortem.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora