5 nejoblíbenějších materiálů bytových textilií

Nejprve jen praktická pomůcka, později dekorativní doplněk a v současnosti obojí najednou. Bytové textilie jsou dnes neodmyslitelnou součástí našich příbytků ai když každý může mít jiný vkus, doplňky z 5 nejoblíbenějších materiálů se najdou ve většině domácností.

  1. Vlna

Popularita vlny je v posledních letech na ústupu, ale milovníci tradičních stylů na ni nedají dopustit. Materiál, který je ve formě bytových textilií využíván po staletí, se dnes uplatňuje zejména v podobě teplých přikrývek. U přívrženců vybíraného vkusu nesmí chybět ani kusové vlněné koberce.

  1. Bavlna

Tento materiál má ve výrobě bytových textilií podstatně slabší tradici, ale na scéně je už také několik staletí. Z bavlny lze vyrábět všechny druhy bytových textilií, takže v bytech ji najdeme v podobě přikrývek, povlečení, potahů na polštáře nebo různých dekorativních textilií.

  1. Hedvábí

Příběh hedvábí v této oblasti sahá až do dalekého Orientu. Díky typickému šarmu a možnosti udělat z něj umělecké dílo si získal pomyslný titul krále textilií. Ten si drží díky vysoké kvalitě a 100% přírodnímu složení, co ho dostalo do postelí, na sedačky i na závěsy.

  1. Syntetické materiály

Zatímco výše představené materiály se mohou pochlubit přívlastkem tradiční, syntetické prvky přišly na scénu až po nástupu moderních technologií. V současnosti již zaplavují trh, protože zákazníci po doplňcích z těchto materiálů sahají kvůli schopnosti imitovat přírodní textilie a jejich srovnatelně nižším cenám ve velkém.

  1. Satén

Posledním z pětky nejoblíbenějších materiálů je satén, i když se v tomto případě jedná spíše o výsledný produkt, který se může vyrábět z různých materiálů. Vyhledávaný je pro luxusní vzhled, za který na rozdíl od takového kašmíru není nutné platit „astronomické“ částky. Jeho využití však má i jisté nevýhody. Lesklý a extrémně hladký povrch je totiž pro některé nepraktický.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora