Pojištění majetku – co, kde, jak, za kolik

Pojištění majetku patří již léta k nejvyhledávanějším pojistným produktům. Navzdory rostoucí poptávce však mnozí klienti uzavírají nevýhodné smlouvy. Pár rad ohledně vhodné pojistky, rozsahu pojištění a nastavení výše pojistného plnění tak přijde vhod.

Rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti

Zásadní chyby, kterých se klienti při uzavírání pojištění dopouštějí, vyplývají z neznalosti definic vybraných pojmů v pojistných smlouvách. Při pojišťování majetku je klíčové znát rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Jinak hrozí, že vsadíme pouze na 1 z produktů a v případě pojistné události nebudeme mít nárok na náhradu škody.

Pojištění domácnosti – Pojistíme-li si pouze domácnost, chráníme jen bytové zařízení, nikoli objekt jako takový. V případě potopy, požárů, vloupání nebo jiných rizik si tak budeme moci nárokovat jen náhradu škod způsobených na nábytku, spotřebičích a jiném zařízení.

Pojištění nemovitosti – Při takovém druhu pojištění se chrání samotná nemovitost, tedy stavba. Cílem je pojištění proti jejímu poškození v důsledku přírodních katastrof, vloupání či různých výbuchů.

Kombinované pojištění majetku
Zájemci o pojištění domácnosti i nemovitosti nemusí uzavírat dvě pojistné smlouvy. Pojišťovny totiž nabízejí různé balíky, v jejichž rámci lze využít speciální kombinovanou formu a pojistit si bytové zařízení i stavbu najednou. Klienti se tak mohou vyhnout nadbytečné administrativě a často díky tomu i ušetřit na poplatcích.

Co všechno zahrnout do pojištění
Pojištění domácnosti patří k nejkomplexnějším pojistným produktům, což umožňuje klientům pojistit si téměř vše, co spadá pod bytové zařízení. Výhodou je možnost využít různá připojištění, která se vztahují například. na kola ve sklepě. Speciální pojištění vyžadují také šperky a jiné cennosti umístěné v trezorech nebo bezpečnostních skříňkách.

Jakou výši pojištění si nastavit
Konkrétní výše pojistky závisí na požadavku klienta, který si po dohodě s pojišťovnou může sám určit, jakou hodnotou chce daná pojistná rizika krýt. Odborníci doporučují vsadit na takovou částku, která postačí k pořízení nového bydlení. To ale vyžaduje o něco vyšší splátku, což mnohým klientům nevyhovuje a snaží se ji snížit i za cenu, že případné pojistné plnění bude nízké.

Na slovenském trhu v současnosti působí hned několik pojišťoven, které umožňují klientům využít komplexní balíčky zaměřené na pojištění majetku. Pojistenci si mohou vybrat na základě několika faktorů od cen a výše poplatků přes formy připojištění až po renomé vybraných poskytovatelů.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora