Jak si zařídit terasu? Vytvořte si na ní obývací pokoj!

Hlavní designérskou myšlenkou letošního léta je zařídit si na terase dokonale pohodlný obytný prostor. Hranice mezi interiérem a zahradou se stírají a to, co jste dosud používali jen uvnitř, můžete klidně vynést ven. Přinášíme vám 7 žhavých outdoorových trendů roku 2019.

 1. Míchejte materiály
  Toto léto se prvky a materiály, které jste dosud používali jen v interiéru, kombinují s tradičními terasovými. K ratanovému či dřevěnému nábytku můžete přidat pohodlné čalouněné matrace, polštáře i větší i menší koberce. Pro venkovní použití jsou nyní populární také mosaz, sametové tkaniny, kožešiny či lustry.
 2. Už žádné sladěné soupravy
  Už se nemusíte snažit vytvořit exteriérové nábytkové sady v jednotném stylu. Popusťte uzdu fantazii a vytvořte si vlastní eklektické vnější prostory na míru. Ke starému dřevěnému stolu můžete přidat kovové židle, vlastně ani nemusí být stejné. Přidejte pestré polštáře různých vzorů, dekorativní orientální stolek či vázy a květináče.
 3. Boho styl boduje
  Stále více roste obliba pestrého bohémského designu na terasách a balkonech. Sezení se přibližuje více k zemi, místo klasických pohovek si mnozí lépe poleží na vacích nebo dekorativních boho – pufech. Ty jsou letos naprostou vychytávkou, ať už v pestré textilní koláži, kožené nebo ratanové.
 4. Modulární pohovky
  Když už obývací pokoj na terase, tak is pořádnou pohovkou. Také zahradní nábytek se posouvá směrem k multifunkčním a modulárním modelům, které se dokážou různě posouvat, kombinovat, přizpůsobit různým prostorům a růst podle vašich měnících se potřeb.
 5. Zářivé barvy
  Doplňky živých barev rozjasňují neutrální čalouněné zařízení. Barvy letošního léta jsou citrusové, červené a růžové, v čele s top barvou roku – korálovou, pohrát si však můžete také s novým trendem smaragdové zeleně.
 6. Více světla ve tmě
  Pryč jsou časy, kdy byla veranda večer osvětlena jen jedinou žárovkou. Dnes k osvětlení venkovního prostoru můžete využít množství světelných bodů pro každý styl, náladu a rozpočet – svíčky, kahanky, vojtěšky, různá ohniska nebo dokonce závěsné lampy a lustry.
 7. Ekologicky a zeleně
  Designéři se stále více zaměřují na ekologickou tvorbu, patří do ní také exteriérový nábytek a doplňky, které snižují uhlíkovou stopu. Chcete-li žít v souladu s přírodou, použijte na terase zařízení bez chemické povrchové úpravy, LED svítidla se solárními zdroji a obklopte se zelení. Využijte hrnkové rostliny, zavěste je na stropní trámy, nástěnné háky nebo jimi ozdobte stolky.

Redakce radí: Je zahrada Vaší chloubou? Krásné zahradní dekorace, podtrhnou

atmosféru každé oslavy či slavnosti pořádané venku.


Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora