3 typy stylového sezení, které oživí vaši zahradu

I když si dubnové počasí dělá co chce, je správný čas uklidit zahradu a vybrat to správné sezení, které bude zdobit váš exteriér. Hlavní heslo je, cítit se pohodlně!

Zahradní sezení tvoří základ úspěchu kvalitní terasy. Nezapomínejte však, že to není jen o lavici, židlích či stolku. V portfoliu je několik trendy kousků, které vaši zahradu povýší na jinou úroveň. Podstatné je, aby splňoval hned několik funkcí. Unikátní design, který vás okamžitě okouzlí a pohodlí, které budete vyhledávat každý den po práci. No v neposlední řadě by měl sloužit všem členům vaší rodiny, takže nezapomeňte na jeho dostatečnou velikost. Nabídka je ve skutku široká, stačí už jen vybrat ten správný design pro vás.

Hollywoodské houpačky
Houpání působí na lidi uklidňující a uvolňující. Hollywoodské houpačky jsou zavěšeny houpající se lavičky připevněné ke konstrukci.

Většinou jsou vyrobeny ze dřeva, případně z oceli, proto si můžete být jisti jejich stabilitou. Jsou dokonalým ztělesněním pohodlí. Nastavitelné stříšky vás chrání před sluncem. Toto sezení je velmi praktické, neboť ho využijete téměř celoročně, ale nezapomeňte ji postavit na místo s pěkným výhledem. Váš zážitek z houpání bude tak nezapomenutelný. Když si do ní lahnete už se nepostavíte.

Věděli jste, že: První hollywoodské houpačky byly vyrobeny začátkem 20. století v Anglii, které je považováno za zemi zahrad. Pohodlné lavičky se však proslavily až v 50. letech: v mnoha hollywoodských filmech sloužily jako luxusní rekvizita. Považovali se za symbol okázalosti, blahobytu a neskromného životního stylu. Z té doby pochází i název „hollywoodská houpačka“. Dnes zažívají kultovní houpačky opravdovou renesanci.

Závěsná křesla
Pokud vám houpačky nevyhovují skvělou variantou jsou závěsná křesla, ve kterých se budete cítit jako byste se vznášeli.

Jejich výhodou je, že je umíte využít nejen v exteriéru, ale také v interiéru, konkrétně v obývacím pokoji či ložnici. Sedací část ve tvaru kapky vám dodá dostatek pohodlí, kde můžete odpočívat s knihou v ruce nebo pracovat na home office.

Pohovky
K dlouhým letním nocím jednoznačně patří i sledování hvězd. Tyto magické momenty můžete zažívat přímo ze stylové zahradní pohovky, která daný zážitek ještě umocní. Bude dějištěm vášnivých chvil, ale i nekonečných rozhovorů s vašimi milovanými. Už jste se rozhodli, který trendy kousek zvolíte do vaší zahrady?

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora