Jak přichystat bazén na léto – krok po kroku

Trochu relaxu a osvěžující zábavy si během léta budeme moci dopřát třeba každý den. Stačí nám kousek volného místa pro vlastní bazén a dostatek času na to, abychom ho na blížící se sezónu stihli krok po kroku přichystat.

  1. Vypusťte starou vodu

První krok se vás týká jen v případě, že máte na dvoře zabudovaný bazén, ze kterého jste před zimou nevypustili vodu. To sice není nutné, ale ve snaze koupat se v čisté vodě je doporučena její výměna před každou sezónou, nejlépe pomocí dlouhé hadice nebo ponorného čerpadla.

  1. Vyčištění dna a stěn

Dlouho nepoužívaný bazén vyžaduje důkladnou očistu, zvláště po jeho odzimování. Na řadu tak přichází vyčištění dna a bočních stěn od všech usazenin nebo případných nečistot. K tomuto kroku můžete použít rozličné čistící přípravky a následně dno i vysát. Zároveň se vyplatí pustit do vyrovnávání případných nerovností či nalepení nových ochranných fólií.

  1. Napuštění bazénu

Po vyčištění povrchu a uhlazení nerovností je čas na napuštění bazénu vodou. Podobně jako při vypouštění, i tento krok vybavíte rychle a snadno pomocí hadice nebo u větších bazénů s použitím ponorného čerpadla.

  1. Spuštění filtrace

Po napuštění bazénu můžete spustit filtraci a vodu v něm pořádně „pročistit“. Samozřejmě, filtrační zařízení by mělo být předem zkontrolováno, abyste se vyhnuli komplikacím během přípravy bazénu těsně před začátkem sezóny.

  1. Dezinfekce a následná úprava tvrdosti

Pokud je voda přefiltrována, čeká vás další krok spojený s její dezinfekcí. Tu zvládnete díky široké nabídce produktů, které ničí zárodky řas a mikroorganismů. Hned po dezinfekci ještě přidejte přípravek na úpravu tvrdosti vody, kterým zabráníte jejímu zbarvování a přispějete k udržení jejího průzračného vzhledu.

  1. Nastavení pH

Měřítkem celkové kvality vody jsou hodnoty pH, které mají přímý vliv na lidské tělo. Pokud po naměření dosáhnete hodnoty v rozmezí 6,6-7,8, voda v bazénu je akorát. Problémem ale nejsou vyšší nebo nižší čísla. Ty se totiž dají upravit speciálními přípravky.

  1. Přikryjte bazén a počkejte na horké dny

Voda je přefiltrována, dezinfikována a upravena do požadovaných hodnot pH, takže bazén jako takový je připraven. Než však přijde léto, je třeba ho přikrýt a ochránit tak vodu v něm, aby se její stav do té doby nijak nezhoršil. Potom už jen počkat na první horké dny a dopřát si letní relax přímo doma.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Revize elektrorozvodů vede k zajištění bezpečnosti vašeho domova

Revize elektrorozvodů je nezbytným krokem pro udržení bezpečnosti a spolehlivosti elektrických instalací ve vašem domě. Tato proces je často známý jako revize elektroinstalací a...

Vždy, když končí letní teploty, se loučíte se svou terasou?

Denní teploty pomalu, ale jistě klesají. Není se čemu divit, máme přece zcela pokročilý podzim. I vám je z toho smutno? A hlavně kvůli...

Další články autora